Історія


Започаткували Kурінь бувші юначки гуртка “Меви” 2го Куреня УПЮ ок ім.Mарти Борецької у Львові (Міка Бачинська, Дарія “Дзюнка” Герасимович, Ганка Коренець, Любка Мриц, Нуся Рибачек і Любa Яцкевич). До них долучилися деякі бувші юначки з інших гуртків цього самого куреня, як також бувші юначки 3го Куреня УПЮ ок ім княгині Ярославни у Львові (Цьопа Паліїв, Сонка Мойсеович, Оля Мельник, та інші). Першою курінною була Дарія Герасимович.

Греблі зорганізували й перевели перший табір юначок на Соколі вліті 1927 року. Вони вели ці табори щорічно аж до розв’язання Пласту польською владою у 1930 році. В той час до куреня належали 33 пластунки.

Після припинення леґальної дії Пласту, до часу Другої світової війни, члени Куреня продовжували виховну працю в тайному Пласті. Дві членки куреня — Цьопа Паліїв і Ганка Коренець входили до проводу тайного Пластового центру, який керував пластовою працею у її нелеґальних виявах. З вибухом війни, Греблі стали працювати в Виховній Спільноті Української Молоді (ВСУМ), де продовжували переводити табори від 1941 до 1944 років. По війні, на еміґрації в Німеччині та Австрії, Греблі включилися в акцію відновлення Пласту вже як сеніорки. Деякі з них, як наприклад, Цьопа Паліїв, займали провідні пости в Головній Пластовій Старшині.

Після-воєнна доля розкинула Гребель по різних закутинах світу, де вони відновлювали свою пластову діяльність і традиції свого Куреня. По сьогодні, Греблі знаходяться на 4ох континентах і в 7 краях.

 

Tрадиції


Курінна традиція базується на п’єсі Лесі Українки “Лісова Пісня” і на різних гуцульських оповідань та фолькльорі.

Курінним поздоровленням є гуцульський вигук – Гей руп!

Цей вигук уживають гуцули при тяжкій праці, коли щось тяжкого підносять або зрушують. Щоб улегшити собі працю, робітники в такт до цього вигуку підносять чи зрушають дану річ. Греблі зривати не легко, тому потрібний цей вигук, щоб легшити дію.

Гуцульське слово габа означає хвиля. Дуже часто сильні бурі творять великі хвилі - які пливуть люто і скоро, і так проривають застави на ріці – греблі – які зупиняють воду.

Курінною піснею є “Чи Знаєш Ти”- слова і музика Романа 
Купчинського.

Куріннi Прапор

Куріннi Прапор